Sázavateam

Vítáme vás na stránkách rybářů z okolí řeky Sázavy.

Diskuze

Návštěvnost

TOPlist

Logo

Jak jsem potkal ryby

Všechno to začalo v mích 3 letech. Taťka mě začínal brát na ryby a já chytal na jeho 1 prut. Nejraději jsem měl řeku Sázavu, rád jsem chodil na plotice do Stříbrných hor a do Přibyslavy pod zámek. V té době tam bylo ješt spousta ryb a chytit plotici kolem 35 cm nebyl problém.

   V 8 letech jsem se přihlásil do rybářského kroužku, byl jsem tam nejmladší, ale všechno jsem věděl a znal. V té době mi taťka koupil můj 1. rybářský prut a po ablolvování zkoušek jsem dostal povolenku a vyrazili jsme do havlíčkova brodu, samozřejmě na Sázavu. Při prvním náhozu se mi udice zamotala do větví na 2. straně a tak jsem si mohl zdokonalit navazování háčků. 2. Nához dopadl mnohem lépe a šťavnatá žížalka sebou plácala o dno. Netrvalo dlouho a dostal jsem záběr. Po asi 2 minutovém boji se mi v poděráku třepal perlín cca 25 cm. Měl jsem z něho velikou radost a pustil jsem ho zpět do vody. Ten den jsemvytáhl ještě asi 3 plotice a jednoho kapříka, lehce pod 30 cm.

   Hnedka další den jsem chtěl vyrazit znovu, ale tatkovi se nechtelo.A tak jsem zašel za dědou, jestli mě nechce odvézt na ryby a on souhlasil. Sedl jsem si k rybníku asi 3 Ha a nahodil svůj proutek na těžko. Po 10 minutách mě to začalo přestávat bavit a tak jsem přehodil s jinou nástrahou. Ihned po položení prutu do vidliček přišel záběr a já táhl svého prvního velkého kapra v životě. Srdce mi bušilo a já se bál, aby mi nepřetrhl vlasec. po 10 minutách jsme byli unaveni já i kapr a tak děda vytáhl podběrák a kapra jsme dostali z vody na břeh. Měl 47 cm a ten rok to byl můj největší kapr.

  U rybařiny jsem zůstal a strašně moc mě baví. Soustřeďuji se na lov Na přívlač na řece Sázavě. Každý, náhozem doufám, že přijde záběr a já vytáhnu svojí životní rybu.